Projekt „Dracula and witches…, czyli polsko – rumuńskie upiorne historie” wystartował!

Zimny i deszczowy koniec wakacji nie uśmiecha się chyba żadnemu uczniowi. Ale realizatorzy projektu „Dracula and witches…, czyli polsko – rumuńskie upiorne historie” uznali tę ponurą scenerię za odpowiadającą tematowi działań, które właśnie 31 sierpnia zostały rozpoczęte.

Po wstępnych ustaleniach programowych „dwudziestu wspaniałych” z klas VII zabrało się ochoczo do pracy. Aby przedstawić Drakuli nasze czarownice, coś trzeba o nich wiedzieć. Dlatego młodzież poznawała historię procesów o czary w odległej przeszłości ze szczególnym uwzględnieniem naszych – rozdrażewskich – „czarownic”. Uzbrojeni w tę wiedzę uczniowie przystąpili następnie do projektowania koszulek. Pomysłów było co niemiara. W ostatecznym głosowaniu wybrano projekt chłopców. Mamy nadzieję, że spodoba się naszym kolegom w Ploiesti. Kolejny blok to zajęcia językowe. Trzeba będzie przecież w Rumunii porozumiewać się na co dzień po angielsku. Długi dzień zakończyliśmy przygotowaniem prezentacji o naszej szkole, żeby pochwalić się nią nowym znajomym. Oczywiście przed nami tłumaczenie na angielski, ale to już zadanie na kolejne spotkanie.

Na jeden – w dodatku jeszcze wakacyjny dzień – wystarczy!