Powstanie Wielkopolskie – koncert

3 lutego w niedzielę na Sali Wiejskiej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. „Poszli, gdy zabrzmiał złoty róg… Wielkopolan Zwycięskie Ścieżki Powstańcze 1918-1919″. Na program złożyły się komentarz historyczny, wiersze, piosenki, dwa utwory instrumentalne na pianino i akordeon, trzy prezentacje multimedialne oraz rzadkie, specjalne na tę rocznicę przygotowane pieśni chóru”Marsylianka Wielkopolska” oraz „Gdy szedłem raz od Warty”. Akademia okazała się bardzo udana i zgromadziła pełną widownię, która nie szczędziła braw. Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania, wykazując się profesjonalizmem i wielkim zaangażowaniem. Program przygotowali nauczycielka języka polskiego Małgorzata Dudzińska-Szczypior, nauczyciel historii Jarosław Nowacki oraz nauczyciel muzyki Piotr Ratajczak. Oryginalną dekorację wykonały nauczycielka plastyki Ewa Głód oraz nauczycielka matematyki Edyta Głód. Wcześniej wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy, po której miało miejsce przejście na cmentarz i zapalenie zniczy na grobach powstańców.

« 1 z 2 »