Półkolonie 2018

Kolejne półkolonie pod hasłem „Radosny czas wakacyjnych przygód 2018” już za nami. Jak co roku Gmina Rozdrażew i Szkoła Podstawowa przygotowały w okresie letnim wiele atrakcji dla dzieci uczących się w klasach I – III. Czas w jakim dzieci korzystały z wielu ciekawych zajęć to 24 lipca do 2 sierpnia. W półkoloniach wzięło udział 49 uczniów. Dzieci podróżując zwiedziły Wrocław, w którym mogły podziwiać głównie Panoramę Racławicką oraz Afrikarium w zoo, znalazł się również czas na podziwianie innych ciekawych gatunków zwierząt we wrocławskim zoo. Następny interesujący wyjazd odbył się do muzeum w Śmiełowie i do Żerkowa, gdzie udało się zagrać w tzw. ”Grę uliczną”. Ostatni wyjazd odbył się do Ostrowa Wielkopolskiego. Tam można było zobaczyć różnego typu owady. Następnie zorganizowano przejażdżkę ulicami Ostrowa Wlkp. ciuchcią zarezerwowaną specjalnie dla dzieci. Nie zabrakło tez atrakcji na miejscu – w Rozdrażewie. Do szkoły zaproszono dr Joannę Wojciechowską, która z wielkim zaangażowaniem opowiedziała o pracy pszczelarza, panią mgr Arletę Grygiel, która nauczyła dzieci jak można samemu wykonać piłeczkę antystresową i mydełka, a także wraz z panem Dariuszem Rupocińskim zaprezentowała wesołe zabawy taneczne dla dzieci. W tym roku na półkoloniach nie zabrakło pana dr Ireneusza Włodarczyka prezentującego sprzęt służący do obserwacji planet, gwiazd. Wędrując po Rozdrażewie odwiedzono panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich, które w Masztalarni zorganizowały warsztaty kulinarne, oraz pana Sylwestra Króla hodującego różne gatunki papug. Półkolonie zakończono wspólnym ogniskiem i zabawami w szkole.

Oto kilka ciekawych zdjęć z „Radosnych wakacyjnych przygód 2018”

« 2 z 2 »