Patrycja i Marysia finalistkami!

W sobotę 25 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do zmagań przystąpiło 87 uczniów z całego województwa wielkopolskiego. Z naszej szkoły prawo udziału w finale wywalczyły sobie we wcześniejszym etapie 2 uczennice klasy VIII a – Patrycja Teodorczyk i Maria Trawińska. Obie zostały finalistkami tego konkursu, co daje im – oprócz chlubnego tytułu – dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Wyniki Patrycji i Marysi są bardzo wysokie, co dowodzi, że bardzo dobrze opanowały wiedzę i umiejętności z języka polskiego – nie tylko te określone w podstawie programowej, ale i daleko poza nią wykraczające. Przeczytały wiele dodatkowych dzieł literackich i teoretycznoliterackich, co zasługuje na uznanie.

Gratulując Patrycji i Marysi wyniku, życzymy powodzenia w dalszej edukacji w wymarzonych szkołach średnich.

Anna Broda