Pasowanie pierwszoklasistów

W czwartek 13 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie pierwszaków. W poczet braci uczniowskiej zostało włączonych 44 uczniów klas pierwszych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pan Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor, rodzice, uczniowie klas drugich i trzecich oraz przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Uczniowie zademonstrowali swoje umiejętności recytatorsko- wokalne w radosnym programie artystycznym, który wszystkim przypadł do gustu. Trzeba przyznać, że w ogóle nie było widać u naszych pierwszaków odznak tremy.

Po części artystycznej uczniowie, a następnie rodzice złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania i wręczenia pamiątkowych dyplomów dokonał Pan Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor. Uczniowie otrzymali też upominki od starszych kolegów z klas drugich.

Po uroczystości na hali dzieci wraz z rodzicami udali się do klas na poczęstunek.

Dla naszych pierwszoklasistów był to na pewno wyjątkowy, uroczysty i radosny dzień, pełen wzruszeń i dobrych życzeń. Życzymy Wam, aby wszystkie te dobre życzenia się spełniały, a radość niech wam towarzyszy przez wszystkie lata, nie tylko te szkolne.

Ilona Krysztofowicz-Król
Dorota Kubelec