Pasowanie na ucznia

13 października br. był ważnym dniem dla naszych pierwszoklasistów, bowiem właśnie wtedy zostali oni oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Już kilkanaście dni wcześniej sumiennie przygotowywali się do tej uroczystości szlifując wierszyki, powtarzając piosenki, ćwicząc wejścia i ustawienia. Gdy wreszcie nadszedł ten upragniony dzień, wraz z wychowawczyniami zgromadzili się na hali sportowej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji, wybranych nauczycieli oraz kolegów i koleżanek z klas II i III zaprezentowali część artystyczną, a następnie uroczyście ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Ślubowali również rodzice, że będą prowadzić i wspierać swoje dzieci w procesie edukacji. Potem Pan Dyrektor Krzysztof Broda każdego pierwszaka wielkim ołówkiem pasował na ucznia. Oprócz dorosłych, życzenia dla najmłodszych uczniów skierowali przedstawiciele klas trzecich i przewodnicząca Samorządu Szkolnego. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy wraz z legitymacjami szkolnymi oraz upominki wykonane prze starszych kolegów. Po tej oficjalnej części dzieci udały się do swoich klas i tam przy słodkim poczęstunku dalej wesoło świętowały swoje zaślubiny ze szkołą. Znalazł się też czas na wspólne gry i zabawy. Z pewnością długo zapamiętają ten pełen emocji dzień, bo przecież takie wydarzenie ma miejsce tylko raz w życiu każdego ucznia.