Owocowy dzień

W tym roku postawiliśmy na owoce. Każdy je lubi. To one wzbogacają nasz organizm w potrzebne witaminy i składniki mineralne, tak bardzo potrzebne zwłaszcza w okresie jesiennym.

Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności, uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły 23 września ogłosić Dniem Owoców. Z tej okazji wykonały plakaty i plansze przypominające o wartościach odżywczych owoców. W kręgach klasowych odbywały się rozmowy, zabawy tematyczne i zajęcia plastyczne. Jedna z grup wykonała jabłuszka z odpadów, które ozdobiły korytarze szkolne. Największą atrakcja dnia były własnoręcznie przygotowane szaszłyki owocowe. Wyśmienicie smakowały takie kolorowe przystawki.

Święto owoców to doskonała okazja uzupełnienia programu „Owoce i warzywa w szkole” oraz pokrewnych działań związanych ze zdrowym żywieniem.