Noc zawodów

To hasło przewodnie tegorocznych drzwi otwartych w ZSP nr 3 w Krotoszynie. Z  zaproszenia do udziału w wydarzeniu skorzystali uczniowie klasy VIII, którzy popołudnie i  wieczór 21 lutego spędzili w murach tej szkoły ponadpodstawowej. Dla przybyłych przygotowano wiele propozycji, aby jak najlepiej poznali ofertę placówki. Młodzież wzięła udział w różnych warsztatach (kucharskich, cukierniczych, kelnersko – barmańskich, sommelierskich, mechaniki pojazdowej czy projektowania i drukowania 3D). Nasi uczniowie mieli możliwość rozmowy z przedsiębiorcami współpracującymi z ZSP nr 3, zaplanowania drogi edukacyjno – zawodowej z doradcami zawodowymi w PUP w Krotoszynie lub CWRKDiZ w Kaliszu. Rozpoczęli też grę miejską mającą na celu przybliżenie im wielu zawodów, które być może w przyszłości będą wykonywać.

Noc zawodów w Krotoszynie z pewnością niejednemu ułatwi podjęcie trudnej decyzji – co dalej?