Niezapomniana lekcja

3 czerwca br. klasa III B udała się na wycieczkę do Szkoły w Dzielicach. W izbie lekcyjnej z dawnych lat uczniowie ubrani w szare mundurki mieli okazję przeżyć podróż w czasie i wziąć udział w lekcji, która swym klimatem przybliżyła nas do atmosfery szkoły z czasów, gdy Polski nie było na mapie świata, a w szkole nie wolno było dzieciom mówić po polsku. Pani Beata Biernacka z wielkim zaangażowaniem i w niezwykle interesujący sposób wprowadziła nas w klimat ówczesnej szkoły. Najbardziej podobało nam się pisanie piórem i zabawy na przerwie, które też dość mocno różniły się od dzisiejszych zabaw. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję, za gościnę i poczęstunek. Cieszymy się, że mieliśmy też okazję poznać nowych kolegów i koleżanki, z którymi we wrześniu spotkamy się w naszej szkole.

Ilona Krysztofowicz-Król

« 1 z 2 »