Nasze uczennice wśród najlepszych w regionie!

Bardzo udanie zakończył się udział uczniów naszej szkoły w regionalnym konkursie historycznym zorganizowanym przez oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie klas siódmych pracując w ramach Koła Historycznego przygotowali prezentacje multimedialne na konkurs „Powstanie Wielkopolskie na południu naszego regionu”. Warto dodać przy okazji, że to co działo się w naszej części Wielkopolski jest często pomijane lub pomniejszane, przede wszystkim na rzecz Poznania. A przecież powstanie Republiki Ostrowskiej wyprzedziło o ponad miesiąc „oficjalny” wybuch powstania… Dlatego tak ważne są wszystkie inicjatywy regionalne, które upamiętniają lokalnych bohaterów i ich dokonania.

W dniu 8 maja 2018r. wybraliśmy się do Ostrowa Wlkp. aby odebrać nagrody, przyznane w konkursie. Wzięło w nim udział wielu uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z powiatów ostrowskiego, ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego. Uroczystość zorganizowana przez działaczy PTTK, regionalistów znających świetnie historię „naszych małych Ojczyzn”, odbyła się w obecności władz lokalnych (naszą gminę reprezentowała pani Barbara Biesiada, Sekretarz Gminy). Nagrodzone zostały uczennice klasy VIIa: Wiktoria Frąckowiak – III miejsce i Oliwia Skrzypczak – V miejsce. Jury doceniło ich prace poświęcone Kompanii Rozdrażewskiej i płk. Wiktorowi Pniewskiemu.

Gratulujemy wyróżnionym uczennicom i mamy nadzieję, że ich sukces zachęci innych uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w licznych inicjatywach związanych ze szczególną rocznicą – stulecia odzyskania niepodległości!

Jarosław Nowacki