„Na wokalną nutę”

To temat lekcji muzycznej, którą koncertowo przeprowadzili w naszej szkole w przededniu 170 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina muzycy z Filharmonii Kaliskiej. Okazją po temu był również rok moniuszkowski, który obchodzimy z uwagi na przypadającą w 2019 r. 200 rocznicę urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora. Jak łatwo się domyślić, mieliśmy zatem okazję posłuchać np. arii z opery „Straszny dwór” czy kilku pieśni („Prząśniczka”, „Chochlik”). Podczas koncertu pojawiły się także utwory Witolda Lutosławskiego czy Karola Szymanowskiego. Było to piękne spotkanie z polską muzyką klasyczną rozpoznawaną na całym świecie. Na koniec młodzież z okazji przedwczorajszego Dnia Edukacji Narodowej podziękowała artystom za muzyczne lekcje, które odbywają sie w naszej szkole od lat i wręczyła im kwiaty.