Mikołaj, Mikołaj….

6 grudnia jest dniem, który w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, oczekiwały na wizytę Mikołaja. I przybył… po długim oczekiwaniu wszyscy doczekali się wizyty upragnionego Gościa.

Na powitanie Mikołaja najmłodsze dzieci zaprezentowały wierszyk, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Do tych obietnic dołączyli się oczywiście koledzy i koleżanki z klas I-III.

Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do krótkiej prezentacji swojej osoby i opowiedział jak wygląda jego codzienność. Każde z dzieci mogło zadać pytanie Mikołajowi, który z chęcią i radością odpowiadał. W następnej kolejności obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na zakończenie w ramach podziękowań wszyscy uczniowie i przedszkolaki zaśpiewali świąteczną piosenkę.