Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5. listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji w przedszkolach dzieci przebierają się za ulubione bajkowe postacie.. tak było i u nas.

Dzieci przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje. Każdy z przedszkolaków miał możliwość opowiedzieć o swojej ulubionej bajce. Dzieci bawiły się w zabawy „zatrute jabłko”, „Elsa mrozi” oraz w wybieranie fasoli z grochu. Dzieci zagrały również w „Jaka to melodia?” gdzie po fragmencie piosenki musiały zgadnąć z jakiej bajki ona pochodzi. Przedszkolaki utrwaliły również atrybuty baśniowych postaci za pomocą magicznych kart.

Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek.