Malaga Post 🇪🇸📰7️⃣

„Różni, a jakże podobni…” To stwierdzenie zawiera w sobie nasze dzisiejsze doświadczenia. Podczas warsztatów multikulturowych poznaliśmy ważne dla hiszpańskiej młodzieży elementy ich kultury – procesje odbywające się w Maladze w Wielkim Tygodniu i flamenco. Rówieśnicy przygotowali dla nas nie tylko prezentacje, ale widzieliśmy inscenizację procesji (z prawdziwym kadzidłem!) i taniec flamenco w wykonaniu tutejszych uczennic. Próbowaliśmy naśladować niektóre ruchy, ale to wcale nie takie proste… Tym, co nas połączyło, była belgijka – zaprezentowaliśmy ją, nauczyliśmy przyjaciół a następnie wspólnie tańczyliśmy. Tak im się spodobała, że kilkakrotnie domagali się powtórzenia😁!

Ludzi łączy kultura – przekonaliśmy się o tym, odwiedzając Centrum Pompidou w Maladze. Nie co dzień widzi się oryginały dzieł Henri’ego Matisse’a, Joana Miro i Tadeusza Makowskiego wiszące obok siebie.

Wszyscy na całym świecie tak samo lubimy uczyć się, bawiąc. Więc wielką przyjemność sprawiła nam wycieczka statkiem, podczas której nie tylko podziwialiśmy Malagę z perspektywy morza, ale i ćwiczyliśmy, jak robić dobre zdjęcia📸.

« 1 z 2 »