Magiczny czas w Szkole Filialnej w Dzielicach

Przełom listopada i grudnia to magiczny czas, który obfitował w ciekawe wydarzenia w Szkole Filialnej w Dzielicach. Andrzejkowy dzień dzieci spędziły na wycieczce w Krotoszynie, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Co w trawie piszczy?”, uczestniczyły w zajęciach muzealnych poznając zwyczaje i wróżby andrzejkowe. Było wesoło i radośnie , gdy dzieci odczytywały z wróżb swoją przyszłość.

W mikołajkowy dzień, naszą szkołę odwiedziła autorka książek dla dzieci pani Edyta Zarębska swoimi, wspaniałymi opowieściami z dzieciństwa, przeniosła nas w bajkowy świat marzeń.

Kolejną miłą niespodzianką była wizyta w „Rezydencji Św. Mikołaja” w Ostrowie Wlkp. Dzieci spotkały Św. Mikołaja, Elfy, Maszę i niedźwiedzia – bawiąc się wspólnie z Nimi. Wysłuchały koncertu kolęd, ozdabiały bombkę choinkową, otrzymały słodkie upominki, doświadczyły niezapomnianych wrażeń, które wprowadziły nas, w ten magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.