Laboratoria Przyszłości – wyścig skoczków

Na zajęciach z informatyki uczniowie klasy VIIIb poznawali proces tworzenia prototypów w celu rozwiązania problemu. Wykorzystywali do tego celu zestawy LEGO Education SPIKE Prime – narzędzie do nauki przedmiotów STEAM w klasach 4–8. SPIKE Prime łączy kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO, łatwy w obsłudze sprzęt oraz intuicyjne środowisko kodowania typu przeciągnij i upuść oparte na języku Scratch.

Podczas zajęć uczniowe mieli za zadnie zaprojektować różne prototypy, aby znaleźć najbardziej efektywny sposób poruszania się robota bez użycia kół.

Zakup siedmiu zestawów LEGO Education SPIKE Prime został sfinansowany w ramach programu Laboratoria Przyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Łukasz Ryba