Laboratoria Przyszłości – wirtualna rzeczywistość

Na lekcjach informatyki klasy IV poznawały, za pomocą wirtualnej rzeczywistości, różne aspekty projektowania i technologii wykorzystując do tego gogle ClassVR oraz zasoby dostępne na stronie Portal ClassVR. Przyglądali się budowie rozmaitych budynków, mostów, maszyn i różnych środków transportu. Modele 3D pozwoliły im na szczegółowe zbadanie sposobu ich działania oraz zaprojektowania.

Zakup zestawu 4 szt. gogli ClassVR Premium wraz z licencją na dostęp do portalu wirtualnych lekcji  został sfinansowany w ramach programu Laboratoria Przyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Łukasz Ryba