Korespondent z Moskwy donosi…

W oczekiwaniu na naszych przyjaciół z Petersburga postanowiliśmy nie marnować czasu i wybraliśmy się na Izmajłowo. Izmajłowski Kreml wygląda bajkowo. Obok kremla znajduje się izmajłowski wernisaż – najpiękniejszy jarmark Moskwy z różnymi pamiątkami. Zaopatrzywszy się w pamiątki wróciliśmy do hostelu, by powitać nasze koleżanki z projektu. Prezentacja była bardzo krótka, ponieważ wszyscy wyczekiwali obiadu. Po obiedzie uczestnicy zapoznali się z historią i kulturą Rosji w Narodowym Muzeum Historycznym – najważniejszej rosyjskiej placówce muzealnej. Była to ciekawa lekcja historii. Po wyjściu z muzeum przeszliśmy na Plac Czerwony – czyli serce Moskwy, równie piękny jak poprzedniego wieczoru. Z historycznego centrum było tylko o krok do nowoczesnego eko-parku. W tym parku odtworzono cztery strefy klimatyczne charakterystyczne dla Rosji. Dużą atrakcją był taras widokowy wznoszący się nad rzeką Moskwą z pięknym widokiem na rzekę i zabytkową część miasta. Wieczorem poznaliśmy się lepiej (niektórzy się przypomnieli) oraz ustaliliśmy zasady wspólnej pracy. Po raz pierwszy razem przećwiczyliśmy pieśń „У моей России” (Moja Rosja). Na koniec dnia każdy uczestnik otrzymał oficjalną koszulkę projektu „Patriotyzm 100 lat po odzyskaniu niepodległości – w czym wyraża się miłość ojczyzny” ozdobionej też logo Polsko-Rosyjskiego Centrum Porozumienia i Dialogu.

« 1 z 2 »