Korespondent z Jowaryszek donosi… (2)

Za nami dwa intensywne dni – przemierzyliśmy Wilno i jego okolice wzdłuż i wszerz.
Podążaliśmy śladem Mickiewicza od Matki Bożej Ostrobramskiej („Gdy od płaczącej matki pod Twoją opiekę…”), przez Uniwersytet, domy, w których mieszkał i tworzył, celę Konrada, symboliczny nagrobek w Kościele Świętych Janów, aż do muzeum i pomnika. Podziwialiśmy dzieła pędzla mistrza Smuglewicza (Katedra, Kościół Piotra i Pawła na Antokolu).

Pochyliliśmy głowy nad losami zamordowanych w Ponarach. Oddaliśmy hołd poległym w obronie Wilna i innym wielkim ludziom pochowanym na cmentarzu na Rossie.

Zobaczyliśmy wiele ważnych miejsc: wileńską starówkę, Ratusz, oryginalny obraz „Jezu Ufam Tobie” w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Dom Sygnatariuszy, ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej, pałac Prezydenta Litwy i weszliśmy na Górę Trzech Krzyży.
Na Zarzeczu oczarował nas anioł i zaintrygowała Konstytucja Państwa Zarzeczańskiego zaprezentowana w kilkunastu językach, która oddaje ducha tego niezwykłego miejsca(polecamy lekturę!).

Czas spędzony razem z naszymi nowymi kolegami bardzo nas połączył. Nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego dnia.

« 1 z 4 »