Korespondent z Dusznik donosi…(6)

Dziś już ostatni nasz projektowy dzień w Dusznikach.

Z samego rana wyjechaliśmy do Kudowy Zdrój. Obejrzeliśmy osobliwą Kaplicę Czaszek, a potem udaliśmy się do Eco Centrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Tam odbyły się zajęcia w Muzeum Żaby. Teraz na pewno pozostanie nam bardzo pozytywny wizerunek płazów, które odgrywają tak ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego ekosystemu. Przeszliśmy też ścieżkę edukacyjną przedstawiającą różne gatunki płazów Gór Stołowych i zdobyliśmy wiele informacji o czynnej ich ochronie. Sporo dowiedzieliśmy się też nowych wiadomości o samych Górach Stołowych.

Następnie udaliśmy się do przepięknego Parku Zdrojowego. W pijalni mieliśmy możliwość spróbować i poznać właściwości wód mineralnych z Kudowy. Zatrzymaliśmy się na dłużej przy sklepiku z kosmetykami naturalnymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze względu na zbliżający się Dzień Matki. Następnie dobraliśmy się w grupy 4-osobowe (mieszane, jak to tylko możliwe) i wyruszyliśmy na wywiady z kuracjuszami. Każda z grup miała za zadanie porozmawiać przynajmniej z dwoma osobami przebywającymi w Kudowie na leczeniu i dowiedzieć się jak najwięcej o możliwościach uzdrowiska, skuteczności i metodach terapii sanatoryjnej. Okazało się, że zadowoleni kuracjusze bardzo chętnie opowiadali o swoim pobycie w sanatoriach Kudowy Zdrój.

Po obiedzie wróciliśmy do Dusznik i w tych samych grupach opracowywaliśmy wywiady, a następnie prezentowaliśmy wnioski z naszych badań. Zebraliśmy bardzo dużo ciekawych informacji na temat źródeł leczniczych i uzdrowisk w tym rejonie, wiemy jakie właściwości mają źródła z tych okolic i jakie schorzenia się tu leczy.

Wieczorem dokonaliśmy podsumowania całego pobytu w Dusznikach i świetnie bawiliśmy się na kończącej nasz pobyt dyskotece. Uwaga: jutro wracamy do Rozdrażewa!

« 1 z 2 »