Korespondent z Dusznik donosi…(2)

Witamy w niedzielę. Dziś po wczesnym śniadaniu udaliśmy się na warsztaty do Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie w Błędnych Skałach pokonywaliśmy ciasne labirynty. Rozmawialiśmy z pracownikami parku i przewodnikiem sudeckim o ochronie zasobów przyrody, zasadach obowiązujących turystów i mieszkańców na terenie parków narodowych oraz uczyliśmy się czytania oznaczeń i zasad poruszania w górach. Pani Ela, nie tylko przewodnik, ale i pasjonat m.in. zdrowego odżywiania, opowiadała nam także o sposobach oczyszczania organizmu i o wykorzystaniu ziół w kuchni i w leczeniu. Następnie, przemierzając ponad 600 schodów, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki i zeszliśmy do jego głębokich szczelin.

Po obiedzie pod Szczelińcem wróciliśmy do willi, gdzie wykończeni trudem wędrówek wskoczyliśmy do basenu (woda była chyba zimniejsza niż w Bałtyku, ale hartowanie też jest zdrowe ☺). Potem odbyły się warsztaty artystyczne, podczas których własnoręcznie stworzyliśmy idealny prezent na Dzień Matki – bransoletki z górskich kryształów. Niedzielę zakończyliśmy mszą św. w Klasztorze Franciszkanów w Dusznikach.
Z niecierpliwością czekamy na jutro. ☺

« 1 z 2 »