Korespondent z Dusznik donosi…

Pozdrawiamy z Dusznik-Zdroju! To tutaj realizujemy nasz tegoroczny projekt Erasmus+ pt. „W zgodzie z naturą”. Oj, będzie się działo!

Z rana przywitaliśmy naszych przyjaciół z litewskiego Landwarowa, którzy czekali na nas w hotelu Górecznik i wyruszyliśmy we wspólną podróż do Kotliny Kłodzkiej, gdyż tam zaplanowaliśmy działania projektowe. W drodze zatrzymaliśmy się w Srebrnej Górze, gdzie zwiedziliśmy tamtejszą twierdzę – największy górski bastion w Europie – i zobaczyliśmy, w jaki sposób w architekturze militarnej wykorzystywano ukształtowanie terenu i zasoby geologiczne regionu.
Kiedy dotarliśmy na miejsce, czyli do malowniczo położonego nad Dusznikami pensjonatu „Willa na Wzgórzu Wandy”, zabraliśmy się do pracy. Popołudnie upłynęło nam na zajęciach zapoznawczych i integracyjnych, ustaliliśmy zasady naszej współpracy, które spisaliśmy w kontrakcie.

Wieczorem, po pysznej kolacji, wyruszyliśmy na spacer, aby podziwiać pokaz kolorowych fontann. Jest świetnie!!! Do jutra! 🙂