Korespondent warszawski donosi…

No i jesteśmy w Polsce! Nie sami oczywiście, tylko z naszymi rosyjskimi koleżankami. Dzisiaj około 10 przekroczyliśmy polską  granicę, a wczesnym popołudniem dotarliśmy do Warszawy. Zakwaterowaliśmy się w schronisku młodzieżowym „Agrykola”, zjedliśmy smaczny obiadek, a później udaliśmy się na Zamek Ujazdowski, gdzie wzięliśmy udział w specjalnie dla nas przygotowanych warsztatach „Język sztuki”, poświęconych tworzeniu i odbiorowi sztuki nowoczesnej. Wcieliliśmy się w odkrywców planety U-527 zwanej kiedyś Ziemią. Wybieraliśmy i opisywaliśmy niecodzienne eksponaty, część grup tworzyła kolaż, a potem prezentowaliśmy efekty pracy. Okazało się, że sztuka współczesna tylko z pozoru jest trudna do zrozumienia, gdyż grupy pracujące zupełnie osobno bardzo podobnie interpretowały opisywane dzieła i dochodziły do zbieżnych wniosków i twórczych przemyśleń. Próbujemy w ten sposób nauczyć się rozumienia współczesnych sposobów przekazu ważnych dla ludzkości prawd, bo być może drzemie w nas samych twórcza pasja, a nie odkryliśmy jej jeszcze.

Po zajęciach wybraliśmy się na spacer do Łazienek, by wśród klasycystycznych budowli ochłonąć nieco z emocji. W schronisku zaś spałaszowaliśmy po kilka kawałków „pizzy w sześciu smakach”! Jutro kierunek Zakopane!

W tym miejscu przekazujemy wielkie DZIĘKI dla pana Łukasza Ryby z naszej szkoły, bo gdyby nie jego życzliwość i cierpliwość, nie przeczytalibyście tych relacji. Pozdrawiamy Pana z samej Stolicy! Zmienił się też nieco skład naszej grupy: pan Dyrektor wrócił do szkolnych obowiązków, a zastąpiła go tymczasem pani Wiesia. Witamy w grupie!

« 1 z 2 »