Konkurs „Powstanie Wielkopolskie w Powiecie Krotoszyńskim – dzieje i tradycje”

W piątek 7 maja 2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie odbył się powiatowy finał konkursu historycznego „Powstanie Wielkopolskie w Powiecie Krotoszyńskim – dzieje i tradycje”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Organizatorem tegorocznego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie, a patronat nad nim objęło Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Krotoszynie. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Teodorczyk (klasa VIa), która zajęła III miejsce.

Gratulujemy Patrycji sukcesu i dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu, którego tematyka – Powstanie Wielkopolskie i jego upamiętnienie – jest kluczowym elementem nie tylko naszej lokalnej historii ale także patriotycznej i obywatelskiej tożsamości.

Jarosław Nowacki