Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym „ORŁY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 1918-1919″.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej, klas I-VII i organizowany przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu.

Prace przedstawiające tematykę orłów Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej, w formie płaskiej, bez używania materiałów nietrwałych i sypkich. Format prac od A4 do A2.

Prace nie powinny być składane ani rolowane, należy je opisać wg. wzoru: imię i nazwisko, wiek, nazwa i adres szkoły (Szkoła Podstawowa w Rozdrażewie, ul. Krotoszyńska 42, 63-708 Rozdrażew), numer telefonu, nazwisko nauczyciela (Jarosław Nowacki), adres e-mail.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu więcej niż 1 pracę. Składamy je do 08 stycznia 2018 r.szkolnemu organizatorowi konkursu nauczycielowi historii Jarosławowi Nowackiemu.

W czasie powstania posługiwano się różnymi wzorami orłów, zarówno w koronie jak i bez korony. Warto więc sprawdzić w dostępnych źródłach np. internecie jak wyglądały powstańcze orły, wiele z nich wzorowało się na godle Polski z XVIII w. (zamknięta korona, skrzydła uniesione do góry, prosty i krótki ogon). Były jednak i inne wzory, można skorzystać także z inspiracji rozdrażewskich m.in. z cmentarza parafialnego lub krotoszyńskich czy koźmińskich pomników i innych miejsc upamiętniających Powstanie Wielkopolskie.