Konkurs „Lesen gehen…”

Znamy już reprezentantów naszej szkoły w konkursie „Lesen gehen…” !

Dnia 2 marca br. nauczycielki j. niemieckiego przeprowadziły szkolny etap kolejnej już, jubileuszowej edycji Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim „Lesen gehen…” dla uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego.

Uczestnicy szkolnego etapu konkursu prezentowali przygotowany przez siebie wiersz J.W. Goethego „Gefunden”.

Nauczycielki oceniały występ uczestników pod względem płynności czytania, wymowy i intonacji, trafności interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

Członkinie jury konkursu miały nie lada kłopot z wyłonieniem reprezentantów naszej szkoły do kolejnego etapu, bowiem każdy z uczestników prezentował wysoki, wyrównany poziom.

Ostatecznie, spośród piątki naszych recytatorów, wyróżnienie, a tym samym „przepustkę” do wojewódzkiego etapu konkursu otrzymali: Patrycja z klasy 7 oraz Cezary z klasy 8.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Ilona Krysztofowicz-Król
Julita Musielińska