Konkurs „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”

W poniedziałek 9 kwietnia w restauracji „Malwa” w Ostrowie Wlkp. odbyło się podsumowanie konkursu: „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”. Konkurs został zorganizowany przez Senacki Zespół Strażaków popularyzujący wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Przedmiotem konkursu były prace plastyczne pod hasłem „Strażak i ja” (dla uczniów szkół podstawowych), komiksy pod hasłem „Dzielnym być jak strażak i każdemu w potrzebie pomagać” (dla uczniów gimnazjum) oraz prace audiowizualne pod hasłem „Na straży naszego bezpieczeństwa” (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych). W konkursie wzięło udział 343 uczestników. W poniedziałek odbyło się podsumowanie pierwszego etapu konkursu, natomiast finał odbędzie się w Senacie RP w maju 2018 roku.

Nasza uczennica Aleksandra Gniazdowska z klasy II gimnazjum otrzymała wyróżnienie za pracę „Dzielnym być jak strażak i każdemu w potrzebie pomagać”. Dyplom oraz nagrodę wręczył Oli Senator RP Łukasz Mikołajczyk.

Gratulujemy.

Ewa Głód