Karty rowerowe

Na apelu 1 czerwca, obok licznych nagród, zostały wręczone czwartoklasistom ich pierwsze w życiu uprawnienia. Wszyscy, którzy ukończyli 10 rok życia oraz zaliczyli egzamin teoretyczny i praktyczny otrzymali z rąk pana Dyrektora karty rowerowe. Oprócz znajomości przepisów oraz praktycznej nauki jazdy w miasteczku ruchu drogowego nasi uczniowie musieli wziąć udział w dwóch szkoleniach. Jedno z nich, prowadzone przez ratownika medycznego Pana Michała Sobisia, dotyczyło nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugie natomiast przypomniało i utrwaliło wiedzę teoretyczną z zakresu Kodeksu Ruchu Drogowego. Policjant Pan Bartosz Karwik podkreślił również znaczenie dbałości o własne bezpieczeństwo zakładając kaski oraz elementy odblaskowe .

Tegorocznym uprawnionym do kierowania rowerem gratulujemy oraz życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi.

Ewa Głód
Edyta Głód