Karty rowerowe

Jednym z ważniejszych wydarzeń w roku szkolnym dla czwartoklasistów jest dzień otrzymania pierwszych w ich życiu uprawnień, jakimi niewątpliwie są karty rowerowe. W tym roku nie wszyscy otrzymali je w obchodzonym w szkole Dniu Dziecka, ponieważ duża część nie ma jeszcze ukończonego 10 roku życia. A jak wyglądały przygotowania? Podobnie jak w latach ubiegłych wiadomości teoretyczne zdobywali podczas zajęć na lekcjach techniki.  Umiejętności udzielania pierwszej pomocy przybliżył im ratownik medyczny Pan Michał Sobiś, a groźne sytuacje wypadkowe z udziałem rowerzystów, z  odpytaniem poznanych przepisów ruchu drogowego przedstawił pan Bartosz Karwik z KPP w Krotoszynie. Całość szkolenia zakończyła się praktycznym egzaminem w miasteczku ruchu drogowego w Krotoszynie pod nadzorem pani Katarzyny Matyniak i Honoraty Ostój.

Wszystkim nowo uprawnionym cyklistom gratuluję oraz życzę szerokiej i bezpiecznej drogi.

Edyta Głód

« 1 z 2 »