Jasełka 2019

Stało się tradycją Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie, że przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowują „Jasełka szkolne”. W tym roku młodzi aktorzy w roli świata przyrody, pasterzy, Trzech Króli idą szukać Zbawiciela.

Współczesny człowiek, zagoniony w wirze tego świata, zapomina o ludzkiej życzliwości i pomocy w rodzinie. Jednak pod wpływem dobroci małego Jezusa, nawet dzieci uczą się miłości względem drugiego człowieka.

Tegoroczne przedstawienie Bożonarodzeniowe poprzez słowa, kolędy, tańce i gesty uczy nas, że miłość ma płynąć od serca do serca z błogosławieństwem Jezusa Wcielonego.

Jasełka były wstawione dwukrotnie: raz dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie w piątek 20 grudnia, a drugi raz dla całej społeczności Gminy Rozdrażew w niedzielę 22 grudnia.

Aktorami „Jasełek” byli głównie uczniowie z klas trzecich, szóstych i siódmych.

Katecheci SP Rozdrażew

« 1 z 5 »