Jak karnawał, to karnawał!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla uczniów klas I-III to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 27 stycznia 2023 r. od rana nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Bawili się wspólnie uczniowie młodszych klas, choć należałoby powiedzieć, że to w większości nie uczniowie, a kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Żółwie Ninja, Batmany… Były tańce, konkursy, zabawy i loteria fantowa. Podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, nauczycielom za zorganizowanie całości, a chłopakom ze starszych klas za obsługę sprzętu nagłaśniającego.

Zabawę możemy uznać za udaną!