Integracja sensoryczna

16 maja w grupie przedszkolnej “Krasnale” odbyły się instruktażowe zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. Przeprowadziła je trenerka SensoLyke Karolina Ciarkowska z Poznania.

Grupa nauczycieli i specjalistów z naszej szkoły podjęła szkolenia z obszaru SI. Dzisiejsze obserwacje i praktyczne konsultacje przyczynią się do wdrożenia zajęć sensorycznych zarówno dla przedszkolaków jak i starszych uczniów. Dzieci będą miały możliwość usprawniania koordynacji psychoruchowej, czucia głębokiego, zrelaksują się i odprężą.

Zestaw SensoLyke dla naszej szkoły został zakupiony dzięki wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pomoce wzbogacą szkolne zajęcia i na pewno dobrze spełnią swoją profilaktyczną i terapeutyczną rolę.