Spodziewane efekty:

1. dla szkoły
    • wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły,
    • uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych,
    • budowanie pozytywnego wizerunku szkoły wśród dzieci i rodziców jako placówki dbającej o rozwój swoich wychowanków,
    • podniesienie jakości pracy szkoły,
  2. dla uczniów
  • zwiększenie zainteresowania niesieniem pomocy potrzebującym,
  • zwiększenie zainteresowania ratownictwem i bezpieczeństwem własnym i innych,
  • przygotowanie uczniów do racjonalnych zachowań w obliczu różnych zagrożeń,
  • ukształtowanie właściwych postaw, odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych,
  • rozwój myślenia przyczynowo- skutkowego,
  • umiejętność współpracy w grupie.

Sposoby ewaluacji

Ewaluacja jest zaplanowanym działaniem sprawdzającym, dzięki któremu można przekonać się, w jakim stopniu zostały osiągnięte zakładane przez nauczyciela cele, czy metody i formy aktywności były skuteczne. Ewaluacja będzie prowadzona na bieżąco. W tym celu posłużymy się:

• obserwacją zachowania i zaangażowania uczniów na zajęciach,
  • ankietami skierowanymi do dzieci i rodziców (po zakończeniu programu innowacji),
  • testem wiadomości z zakresu udzielania pomocy i bezpiecznego zachowania się w wybranych sytuacjach (przed rozpoczęciem i po zakończeniu innowacji).

Po analizie wyników ewaluacji Rada Pedagogiczna i Dyrektor szkoły dokona oceny przydatności wprowadzonych zmian.