Gminny konkurs historyczny o Powstaniu Wielkopolskim

Nasza szkoła jest organizatorem GMINNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM, który odbędzie się 30 stycznia 2019r. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół gminnych i odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV – VI SP oraz klasy VII i VIII SP wraz z klasą III gimnazjalną. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością Powstania Wielkopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu powstania na Ziemi Krotoszyńskiej i udziału w nim Rozdrażewian. Konkurs wpisuje się w obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego gorąco zachęcamy do udziału w nim wszystkich , którym te wydarzenia z naszej historii nie są obojętne a ta tematyka bliska!
Konkurs swoim honorowym patronatem objął Wójt Gminy Rozdrażew Pan Mariusz Dymarski.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.

Jarosław Nowacki