Erlebnisreise mit Deutsch

W październiku b.r. za namową pani Ilony Krysztofowicz-Król wzięłyśmy udział w projekcie organizowanym przez warszawski oddział Instytutu Goethego zatytułowanym „Erlebnisreise mit Deutsch – Z niemieckim w drogę”. Projekt ten zakładał zaprojektowanie kartki z wakacji z tekstem pozdrowień w języku niemieckim. Tekst trzeba było zredagować wg ściśle określonych kryteriów. Z przyjemnością przystąpiłyśmy do zadania, gdyż wpadłyśmy od razu na pomysł, aby wykorzystać nasze wspomnienia z wyjazdu do Petersburga. Miło nam poinformować, że nasza kartka pocztowa znalazła się wśród prac nagrodzonych. Wygrałyśmy dla szkoły pakiet gier do nauki języka niemieckiego i dodatkowo miło spędziłyśmy czas weekendu wspominając wspaniały pobyt w Petersburgu.

Uczennice klasy II a
Martyna Dąbrowska
Aleksandra Gniazdowska
Dominika Jarocka
Gabriela Król
Patrycja Twardowska