Dzień Zdrowego Śniadania

Menu pierwszego posiłku bywa różnorodne, ale dietetycy są zgodni – śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i powinno być zdrowe.

Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, 8 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawcami obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w przygotowaniach. Wykonały plakaty, hasła i rymowanki zachęcające do spożywania urozmaiconych posiłków, bogatych we wszystkie składniki potrzebne do właściwego funkcjonowania i rozwoju. Dużo informacji zdobyły na ten temat na zajęciach lekcyjnych, jak i podczas pogadanki przeprowadzonej przez panią higienistkę szkolną.

Szczególnym zadaniem tego dnia było wykonanie samodzielnej uczty śniadaniowej. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Takie kanapki były dla nich prawdziwą frajdą. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.