Dzień Zdrowego Śniadania

Tradycyjnie w listopadzie dzieci z klas I-III obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. O tym, jak należy dbać o swoje zdrowie uczniowie wiedzą nie tylko z lekcji, lecz również od swoich rodziców. Dlatego 8.XI postanowiliśmy przypomnieć sobie i ugruntować te wiadomości, gdyż

„… nic nad zdrowie 
Ani lepszego, 
Ani droższego…”

Odbyły się więc w klasach krótkie quizy sprawdzające poziom wiedzy, zwłaszcza tej o zasadach zdrowego żywienia. Następnie dzieci samodzielnie wykonały śniadanie z produktów, które przyniosły w tym dniu do szkoły. A wśród nich królowały warzywa. Wyczarowane kanapki kusiły zapachem i różnorodnością kolorów. Podczas pracy staraliśmy się pamiętać o zachowaniu higieny, a w czasie konsumpcji o kulturalnym zachowaniu się przy stole. Czy to się udało? Oceńcie sami!