Dzień Zdrowego Śniadania

Kolejny raz 8 listopada minął pod hasłem „Dzień Zdrowego Śniadania”. Rozpoczął się od pogadanki na temat zdrowego żywienia, którą przeprowadziła pani Ewa Kasprzak. Przedszkolaki i uczniowie klas I –III z zainteresowaniem słuchali szkolnej pielęgniarki i aktywnie uczestniczyli w rozmowie.

Następnie uczniowie w swoich klasach zabrali się do przygotowania drugiego śniadania. Na szkolnych ławkach zrobiło się kolorowo i zdrowo. Każdy chciał nie tylko popisać się umiejętnościami kulinarnymi, ale również wyobraźnią. Na talerzach pojawiły się smakowite kanapki i owocowe przekąski. Po uporządkowaniu stanowisk dzieci przystąpiły do posiłku, zwracając przy tym uwagę na kulturę jego spożywania.

Na koniec uczniowie klas trzecich zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom wymyślone przez siebie rymowanki tematyczne. Oto jedna z nich na podsumowanie dnia.

Jedz owoce i warzywa, a będziesz zdrowy jak ryba