„Dzień Żaby”

20 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Żaby”. Była to doskonała okazja do zabawy a jednocześnie nietuzinkowy sposób na przemycenie trochę wiedzy na temat płazów. Już wcześniej uczniowie młodszych klas przygotowywali żabie stroje, robili prace plastyczne i wykonywali żaby z papierowych talerzyków. Uczniowie starszych klas przygotowywali plakaty i lapbooki o płazach. (Efekty pracy dzieci widać na zdjęciach). Zabawa rozpoczęła się już po pierwszej lekcji. Zadaniem uczniów było poszukanie wszystkich papierowych żab, które „pochowały” się na terenie boiska szkolnego. Za każdą znalezioną żabkę dzieci dostawały lizaka. Po drugiej lekcji dzieci mogły się wykazać wiedzą na temat płazów odpowiadając na pytania przygotowane przez nauczycielkę biologii. Po trzeciej lekcji odbyła się aktywna przerwa do muzyki Crazy Froga. Uczniowie wykonywali ćwiczenia zainicjowane przez panią Ewę i wszyscy bardzo dobrze się przy tym bawili. Na kolejnej przerwie planowaliśmy wspólny taniec ale niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Kolejna okazja , żeby się wspólnie pobawić już niedługo, zapraszamy wszystkich na obchody „Dnia Bociana” 31 maja.

Nauczycielka biologii i panie z klas I-III