Dzień Rzucania Palenia

W czwartek 21 listopada obchodzony był Dzień Rzucania Palenia. W naszej szkole ogłoszony został konkurs plastyczny związany tematycznie ze szkodliwością palenia. Dzieci wykonały 40 prac. 10 zostało nagrodzonych.

Odbył się również happening. Na sali gimnastycznej liderki zdrowia wystawiły krótkie przedstawienie muzyczne na temat szkodliwości palenia oraz przedstawiły informacje na temat szkodliwości palenia. Klasy VI, VII i VIII przygotowały ogromnego papierosa, mnóstwo transparentów i ulotek.

Ze szkoły wyruszył marsz na rynek, podczas którego głoszone były hasła antynikotynowe. Na rynku odbyło się przedstawienie o szkodliwości palenia oraz symboliczne zniszczenie papierosa.

Całą akcje wsparła policja – przedstawiciel komendy por. Bartosz Karwik wygłosił pogadankę, a przedstawiciele komendy z Koźmina Wlkp. czuwali nad bezpieczeństwem.

Organizatorkami akcji były liderki zdrowia w naszej szkole: King Lis, Agata Dąbrowska i Wiktoria Kowalska.