Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, w naszej szkole, odbyły się bajkowe spotkania w których wzięły udział wszystkie dzieci ze Szkoły Filialnej w Grębowie. Uczniowie rozwiązywali zadania i zagadki które wymagały wykazania się znajomością treści bajek. Cieszymy się, że ten dzień spotkał się z tak sympatycznym przyjęciem. W szkole było bardzo wesoło i kolorowo.
Dzień Postaci z Bajek jest okazją, aby przypomnieć sobrie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Wychowawcy:
Ewelina Chmielarz