Dzień Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dlatego też w piątek, 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dużą atrakcją okazał się fragment filmu „Święto Niepodległości”, wyświetlony na dużym ekranie, z którego dzieci dowiedziały się o marszałku Polski, Józefie Piłsudskim. Po krótkiej prezentacji postaci bohatera narodowego, został wspólnie odśpiewany w postawie „na baczność”, hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci tego dnia wykonały Flagę Polski i utrwaliły sobie symbole narodowe. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane kolorowankami o tematyce patriotycznej oraz słodkościami. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Patriotów”.

Wychowawcy klas:
Ewelina Chmielarz