Dzień Dziecka na poznańską nutę

Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klas czwartych spędzili w Poznaniu. Była to dobra okazja do tego, by świętując, integrować się z kolegami i koleżankami z równoległych klas.

Długi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Palmiarni. Zauważyliśmy, że ten punkt programu przyciągnął do Poznania wiele grup, bo wspaniałą roślinność występującą w różnych strefach Ziemi podziwiało mnóstwo osób z całej Polski. A może braliśmy udział w ogólnopolskim quizie „Rozpoznaj swoją wychowawczynię”? Tak czy inaczej o chęci powrotu w to miejsce mówiło wiele osób, a to znaczy, że je zachwyciło. W południe udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Poznaniu (dla wielu była to pierwsza wizyta w teatrze) na spektakl „Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży”. Wraz z tytułowym bohaterem, Rogalem Marcińskim i Poznańską Pyrą przemierzaliśmy różne regiony Polski, by odnaleźć poznańskie koziołki, które szukały dla siebie dobrego miejsca. Przy okazji świetnie się bawiliśmy, podziwiając wspaniałe tańce regionalne, gwarę i barwne stroje. A Anastazji udało się nawet wystąpić na scenie i zatańczyć z Koziołkiem Matołkiem! Obdarowani balonikami pojechaliśmy Kolejką „Maltanka” do ZOO, w którym nachodziliśmy się – to prawda – ale w takiej wspaniałej ekipie to sama przyjemność!

Szkoda, że Dzień Dziecka przypada tylko raz w roku…

« 1 z 3 »