Dzień Babci i Dziadka w Szkole Filialnej w Grębowie

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej Szkoły, a organizowana jest przez uczniów klas I-III i przez dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami: p. Moniką Wawrzyniak-Pałasz p. Hanną Ulatowską i p. Eweliną Chmielarz

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 26 stycznia 2020 r. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani kierownik mgr Monika Wawrzyniak-Pałasz składając najlepsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Były wierszyki, piosenki, tańce oraz prezentacja gry na flażoletach. Warto zaznaczyć, że każde z dzieci wzięło czynny udział w przedstawieniu.

Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości były wspólne tańce wnuków – rodziców – babć i dziadków.

Po odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje, ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert).