Dzielice świętowały 100 – rocznicę

W sobotni wieczór, dzień przed 11 listopada, Dzielice po raz kolejny uczciły 100 – rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tym razem spotkanie zainicjowała P. sołtys – Danuta Kołodziej – zapraszając wszystkich mieszkańców Dzielic, Wolenic i Dębowca. Przybyłym gościom rozdano 100 kotylionów wykonanych przez młodzież. Po krótkim powitaniu, kierownik miejscowej szkoły P. Henryka Kowalewicz podziękowała za zaproszenie, za to że ma kolejną okazje, aby poznać bliżej mieszkańców wsi. Było wspólne śpiewanie Roty, Hymnu, żołnierskich piosenek, wszyscy ruszyli w tany, w rytmie Poloneza , który poprowadziła P. Ewa Michalak – Wójcik. Młodzież z Eucharystycznego Kółka Młodych z opiekunką P. Marią Półrolniczak we wszystkim dzielnie wspomagała dorosłych oraz zaprezentowała przepiękne piosenki, wiersz i tańce. Widząc tak wielkie zaangażowanie młodego pokolenia, starszym zaraz zrobiło się raźniej na duszy i chętnie włączali się do wspólnego śpiewu. Animuszu dodał Wszystkim poczęstunek przygotowany przez Panie z Dzielic, które poczęstowały słodkimi rogalami i przepyszna grochówką. Natomiast w niedzielne południe 11.11.2018r. przy Sali Wiejskiej, grupa dzieliczan, wspólnie odśpiewała Hymn Narodowy, chcąc w ten symboliczny sposób uczcić pamięć poległych za wolność i niepodległość ojczyzny.