Działań projektowych ciąg dalszy…

Za nami kolejny etap działań w ramach projektu „Dracula and witches…, czyli polsko – rumuńskie upiorne historie”.

Przygotowując się do spotkania z Draculą, poznawaliśmy historię lokalnych okrutników – Maćka Borkowica i Piotra Sapiehy. A jako że obaj byli właścicielami koźmińskiego zamku, udaliśmy się do Muzeum Ziemi Koźmińskiej, które w murach tegoż się mieści. Naszym przewodnikiem był dr Michał Pietrowski, który nie tylko niezwykle barwnie opowiedział historię związaną z bohaterami projektu, ale i zdradził wiele ciekawostek o samym Koźminie. Większości z nich nigdy nie słyszeliśmy, choć mieszkamy tak blisko.

Teraz zamierzamy zdobyte wiadomości tak opracować, by móc je w ciekawy sposób przedstawić kolegom w Rumunii. A czego jak czego, ale pomysłów nam nie brakuje…