Corrispondenza dall’Italia ­čç«­čç╣

Dnia 9 maja 2024 r. grupa 24 uczni├│w klas si├│dmych wraz opiekunkami: Ewelin─ů Chmielarz, Hann─ů Kowalsk─ů, Mart─ů Motyl i Ilon─ů Rusek-Szymura rozpocz─Ö┼éa realizacj─Ö projektu ÔÇ×Ponadnarodowa mobilno┼Ť─ç uczni├│wÔÇŁ w ramach Erasmus+.

Z Rozdra┼╝ewa wyruszyli┼Ťmy o godzinie 1:15 do Wroc┼éawia. O godzinie 2:45 udali┼Ťmy si─Ö na odpraw─Ö i dostali┼Ťmy karty pok┼éadowe. Dla niekt├│rych z nas by┼é to pierwszy lot Ôťł´ŞĆ

Przed godzin─ů 8 dotarli┼Ťmy do Neapolu, a nast─Öpnie autobusem ­čÜî do Castellamare di Stabia – miejsca zakwaterowania. W godzinach popo┼éudniowych wraz z opiekunem grupy Ferdinando Di Ruocco udali┼Ťmy si─Ö na spacer, podczas kt├│rego poznali┼Ťmy histori─Ö tego miasta i podziwiali┼Ťmy pi─Ökne zabytki: zamek Costello Medio Evale, Cassa Armonica, Duomo di Santa Maria Assunta a San Catello.

Pi─ůtkowy dzie┼ä rozpocz─Öli┼Ťmy od wej┼Ťcia na Monte Faito, sk─ůd podziwiali┼Ťmy panoram─Ö Zatoki Neapolita┼äskiej. Na g├│r─Ö dostali┼Ťmy si─Ö kolejk─ů linow─ů, kt├│ra dostarczy┼éa nam du┼╝o wra┼╝e┼ä. Po po┼éudniu opalali┼Ťmy si─Ö na pla┼╝y, podziwiaj─ůc Wezuwiusza. Nast─Öpnie udali┼Ťmy si─Ö na pyszne w┼éoskie lody. Te dwa intensywne dni dostarczy┼éy nam wielu prze┼╝y─ç.