Corrispondenza dall’Italia 馃嚠馃嚬

Realizuj膮c zadania projektowe, w sobot臋 wyruszyli艣my poci膮giem do Neapolu, miasta po艂o偶onego w po艂udniowych W艂oszech u podn贸偶a Wezuwiusza, stolicy regionu Kampania oraz prowincji Neapol. Zwiedzili艣my Catedralle di Santa Maria Assunta. Jest to per艂a architektury 艂膮cz膮ca w sobie wiele styl贸w i dzie艂a sztuki. To miejsce corocznego cudu patrona miasta. W臋druj膮c w膮skimi uliczkami, dotarli艣my do kapliczki Diego Maradony, kt贸ra wzbudza zainteresowanie nie tylko w艣r贸d mi艂o艣nik贸w pi艂ki no偶nej. Zafascynowa艂a nas Galleria Umberto – pasa偶 handlowy, kt贸ry zbudowany jest w stylu neorenesansowym.

Nast臋pnie udali艣my si臋 do podziemnego Neapolu, czyli tajemniczych i fascynuj膮cych tuneli z czas贸w greckich i rzymskich, kt贸re s膮 jedn膮 z g艂贸wnych atrakcji turystycznych miasta.

W drodze powrotnej mieli艣my okazj臋 zobaczy膰 najbardziej znan膮 stacj臋 neapolita艅skiego metra – Toledo. G艂臋boka na oko艂o 50 metr贸w stacja zaprojektowana zosta艂a z motywem przewodnim wody oraz 艣wiat艂a.

Niedziel臋 sp臋dzili艣my w Pompejach, czyli najs艂ynniejszym na 艣wiecie mie艣cie, kt贸re przetrwa艂o, paradoksalnie, dzi臋ki niszczycielskiej sile Wezuwiusza.