Corrispondente da Torino – podsumowanie 馃嚠馃嚬

Uczestnicy projektu spotkali si臋 po raz ostatni w 艣rod臋 21 czerwca, aby go zar贸wno podsumowa膰, jak i powspomina膰. Na pocz膮tek dokonali ewaluacji projektu, wskazuj膮c na to co uda艂o si臋 bardziej i na to, co uda艂o si臋 nieco mniej. Wszystkie te informacje s膮 niezwykle przydatne w kontek艣cie udzia艂u naszej szko艂y w kolejnych projektach. Druga cz臋艣膰 spotkania podsumowuj膮cego mia艂a bardziej nieformalny charakter. Przy kawie, herbacie i pysznych s艂odko艣ciach zasiedli nie tylko uczestnicy projektu, opiekunowie, dyrekcja szko艂y, ale tak偶e zaproszeni rodzice uczni贸w. Dzi臋ki temu nasze dzia艂ania skupione wok贸艂 projektowego has艂a „Ludzie wolni s膮 bra膰mi” zosta艂y szeroko upowszechnione w 艣rodowisku lokalnym.

Zacz臋li艣my od podzi臋kowa艅: panu dyrektorowi Krzysztofowi Brodzie, kt贸ry w艂o偶y艂 ogrom prac w organizacj臋 projektu, pani Jolancie Bo偶ejewicz, spiritus movens wszystkich dzia艂a艅, za trud opiekunom – pani Hannie Wierzowieckiej i panom Jaros艂awowi Nowackiemu i 艁ukaszowi Rybie. Podzi臋kowania i s艂owa uznania nie omin臋艂y r贸wnie偶 uczestnik贸w projektu – za ich wzorowe zachowanie, zaanga偶owanie i pasj臋. Otrzymali oni certyfikaty po艣wiadczaj膮ce udzia艂 w projekcie Erasmus+ . Szczeg贸ln膮 pami膮tk膮 okaza艂a si臋 pi臋knie wydana fotoksi膮偶ka zawieraj膮ca kilkadziesi膮t starannie wybranych zdj臋膰 upami臋tniaj膮cych nie tylko miejsca, kt贸ra zobaczyli艣my, ludzi, kt贸rych poznali艣my, ale tak偶e oddaj膮ca towarzysz膮ce nam wtedy emocje.

A potem nasta艂 czas wspomnie艅…Uczestnicy projektu korzystaj膮c z zamieszczanych na stronie szko艂y fotorelacji opisywali zwiedzane miejsca, przypominali podziwiane krajobrazy, dzielili si臋 zdobytymi wiadomo艣ciami. Nie zabrak艂o te偶 tego, co dodaje smaku ka偶dej opowie艣ci, czyli anegdot i osobistych odniesie艅. R贸wnie偶 rodzice aktywnie w艂膮czyli si臋 do dyskusji.

Ca艂o艣膰 przeci膮gn臋艂a si臋 a偶 do wieczora, tak du偶o by艂o w nas pi臋knych wspomnie艅 i tak trudno by艂o przyzna膰 si臋 przed sob膮, 偶e to ju偶 koniec naszej projektowej przygody…

1 z 2