Corrispondente da Torino 🇮🇹7️⃣

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy na sportowo. Z włoskimi kolegami udaliśmy się do miejskiego ośrodka sportu. Instruktorzy przedstawili zasady nieznanej nam gry zespołowej – hit ball, a następnie odbyły się rozgrywki drużyn mieszanych. Na koniec rozegraliśmy pierwszy w historii mecz polsko-włoski w hit ballu, który zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych! Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem a wynik meczu przyniósł nam wielką satysfakcję. Po tych zmaganiach mieliśmy chwilę relaksu na basenie lub odpoczywając na trawie. Zakończeniem pobytu w ośrodku był krótki posiłek na świeżym powietrzu.

Sportowych przeżyć ciąg dalszy – czyli wizyta na stadionie Juventusu Turyn – Allianz Arena. Odwiedziliśmy sklep klubowy, gdzie dokonaliśmy zakupów sportowych pamiątek. Ze stadionu pojechaliśmy do centrum miasta aby zwiedzić Museo Nazionale del Cinema. Placówka ta mieści się w architektonicznym symbolu Turynu – Mole Antonelliana, pierwotnie wybudowanym jako synagoga. Nie spodziewaliśmy się, że muzeum kina może być tak ciekawe. Zapoznaliśmy się zasadami optyki i iluzji optycznej, z początkami „ruchomych obrazów”, fotografii i kinematografii. Bawiliśmy się świetnie, poznaliśmy techniki efektów specjalnych i cały proces powstawania filmu, od pisania scenariusza po seans kinowy.

Wieczorem spotkaliśmy się aby zaprezentować efekty pracy trzech grup zajmujących się zasadami wolnej debaty: religią, siłą napędową zmian i wiedzą. Zrobiliśmy także próbę przed jutrzejszym występem dla naszych włoskich przyjaciół.

« 1 z 3 »